wtorek, 13 sierpnia 2019

Oceniamy okładkę magazynu custom publishing Posnania

Projekt okładki tej publikacji jest ściśle powiązany z wizerunkiem medialnym centrum handlowego Posnania. Nieduża winieta znajdująca się po lewej stronie na górze zawiera nazwę magazynu napisaną czarnym, mocnym fontem. Pod nią, już na tle zdjęcia okładkowego umieszczono podtytuł oraz numer wydania. Tu zastosowano dla odmiany lekki krój pisma, a cały napis rozstrzelono zwiększając światło między znakami.


Centralna część okładki z numeru na numer różni się kolorem i zaprezentowanymi produktami.
Koncepcja jest jednakowa, spójna ze stroną www oraz porą roku, w której magazyn się ukazuje.
Okładka zimowa nawiązuje do świątecznej choinki. Ze zdjęcia modelki pozostawiono tylko nogi, natomiast górna połowa została przysłonięta produktami oraz ozdobami choinkowymi ułożonymi na kształt bożonarodzeniowego drzewka. Zadbano również o świąteczną kolorystykę. Na ciemnozielonym tle dobrze prezentują się pozostałe elementy w tonacji czerwono-złotej.

Zajawki ułożone w lewym dolnym rogu są niewielkie. Nie rzucają się zbytnio w oczy, ale dzięki białemu kolorowi są dobrze czytelne na ciemnym tle. Z grubym prostym krojem pisma użytym w zajawkach kontrastuje lekka pisanka w wyrazie „Świątecznie!”.

Logo centrum handlowego pojawia się w dolnym prawym rogu, a użyta biała wersja znaku dobrze prezentuje się na jednolitym, ciemnym tle.

Stałym elementem każdej okładki są również rysunkowe elementy pojawiające się w tle. W tym wypadku to śnieżynki oraz gałązka jodły.

Okładka tego magazynu custom publishing poprzez oryginalny pomysł prezentowania produktów i czytelne nawiązywanie do danej pory roku jest niepowtarzalna oraz można ją od razu zidentyfikować z wizerunkiem galerii.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza