poniedziałek, 27 marca 2017

Jak zbudować zgrany zespół? (1)

Dobra współpraca, skuteczna komunikacja i pozytywna atmosfera pracy to klucz do efektywnego działania każdego zespołu. Prezentacja wyników pracy kilku, kilkunastu osób ściśle ze sobą współpracujących to istotny czynnik motywujący pracowników. Jak do tego celu wykorzystać biuletyn custom publishing?

Każdej firmie zależy na sukcesie i prężnym rozwoju. Każda ma swoje indywidualne metody osiągania celów i zysków. Co je łączy? Praca ludzi w grupach i zespołach, skupionych na wspólnych zadaniach. Jak mawiał Henry Ford: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. Zobaczmy na przykładach, w jaki sposób możemy na łamach biuletynu custom publishing przedstawić działy i grupy projektowe, pokazać zalety pracy zespołowej i dać przykład współpracownikom, że warto działać razem.

„Grunt to dobre menu” to tytuł artykułu w jednym z magazynów dla  pracowników, który pokazuje w obiektywie zespół pracowników działu, przybliżając zadania stojące przed nim. To, co uderza w tym projekcie, to duża, przechodząca przez środek fotografia, łącząca obraz rozkładówki. Mimo, że tekst zajmuje tylko dwie szpalty, w tym jest już wyimek, czytelnik odbiera materiał jako atrakcyjną całość. Najważniejsi w tym materiale są ludzie – czterech panów, których, mijając na firmowym korytarzu, z łatwością rozpoznamy, bo widzieliśmy w magazynie ich duże wyraźne zdjęcie. Oryginalny zabieg w postaci dodania na zdjęciu rysunkowych much jest kolejnym pretekstem do wspólnej rozmowy.

Artykuł jest ciekawie zbudowany, na kanwie firmowej kuchni i restauracji. Członkowie działu mówią, iż „problemy, które napotykają przy okazji planowania, są wielce zbliżone do pracy w kuchni”. W tym kontekście zamiast much sprawdziłyby się kucharskie czapki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza