wtorek, 27 stycznia 2015

Anonimowo w custom publishing

Anonimowość w custom publishing

Część tekstów w naszym biuletynie jest anonimowa. Czy zawsze powinna być informacja, kto napisał dany tekst, czy niekoniecznie?

Wiele zależy od tego, o jakiego rodzaju tekst chodzi. Jeżeli to jest notka informacyjna w magazynie custom publishing, dla autora nie jest to powód do szczególnej dumy, w związku z tym podpis autora nie jest tu konieczny, a czasem wręcz wygląda dziwnie – informacja ma 4–5 zdań, a pod nim widnieje pełne imię i nazwisko autora. Jednak gdyby autor bardzo upierał się przy zaznaczeniu jego pracy, można zaproponować inicjały jako podpis.

Podobnie może być w dłuższych tekstach stricte informacyjnych, relacjonujących jakieś firmowe wydarzenie w biuletynie custom publishing. Tutaj już jednak zaangażowanie autora może być większe, więc w takich przypadkach warto podpisywać materiały imieniem i nazwiskiem. W wielu firmach, oprócz imienia i nazwiska dodaje się jeszcze pełnioną funkcję, bo nie wszyscy w dużych firmach znają się z imienia i nazwiska.

W tekstach poradnikowych, specjalistycznych, branżowych w prasie firmowej, podpis autora jest często dodatkowym atutem, a w niektórych przypadkach nawet decyduje o tym czy czytelnik zechce przeczytać przygotowany materiał.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza