poniedziałek, 21 maja 2012

Rozwijaj się, czyli graficzne inspiracje z „Abduzeedo”

Wszyscy, którzy chcą rozwijać swój kunszt graficzny, chętnie zapoznają się z nową publikacją, wydaną przez Wydawnictwo Helion. „Abduzeedo. Inspirujący przewodnik po świecie grafiki” to prawdziwa gratka dla artystów. Książka jest przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych grafików.
„Abduzeedo” przedstawia współczesne trendy, opisując siedem najważniejszych obecnie stylów w grafice. Ujawnia sekrety sztuki abstrakcyjnej, manipulowania fotografią, stylu retro, rysunku, efektów świetlnych, sztuki wektorowej i kompozycji neosurrealistycznych.Obok opisów każdego stylu i jego technik książka zawiera ciekawe wywiady z artystami, reprezentującym poszczególne kierunki w grafice. Twórcami tymi są: Justin Maller, James White, Karl Kwasy, Erik Johansson, Chuck Anderson, Cristiano Siqueira i Nick Ainley.
Część teoretyczna jest opatrzona bogatymi ilustracjami. To jednak nie wszystko. Na końcu każdego rozdziału znajduje się samouczek (bazujący na Photoshopie i Ilustratorze), w jasny sposób opisujący i pokazujący, jak wykonać grafikę w każdym z prezentowanych w książce nurtów. Poznajemy zatem nie tylko ważne informacje o głównych stylach, lecz także uczymy się kreacji wspaniałych projektów. Podpowiedzi, ciekawostki i porady sprawiają, że książka ta jest niezwykle atrakcyjna. Na jej pozytywny odbiór wpływają także niestandardowy, poręczny format i estetyczna okładka.
Autorem „Abduzeedo” jest brazylijski grafik Fábio Sasso, który w 2006 r. założył blog o tej samej nazwie. Dziś swoją pasją, wiedzą i ciekawymi wskazówkami dzieli się nie tylko z internautami. Przekazuje czytelnikom publikację, którą  – jak zwierza się we wstępie do tego wydawnictwa – sam chciał mieć, stawiając pierwsze kroki w świecie grafiki i poszukując inspiracji.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza