wtorek, 23 kwietnia 2019

Wybicia, ramki, wyimki

Jakie zabiegi graficzne można zastosować w magazynie custom publishing do wyróżnienia fragmentów tekstu, które są szczególnie ważne i chcielibyśmy, aby czytelnicy na pewno je zauważyli?

Niektóre fragmenty w tekstach publikowanych w biuletynach firmowych są szczególnie ważne i redakcja chce mieć pewność, że czytelnicy na pewno zauważą je i przeczytają. W takich sytuacjach wybrane fragmenty tekstu można podać w formie oddzielnej ramki, wyróżnionej kolorem. Można też zastosować wybicia czy najprostszą z form, którą jest wytłuszczenie i zastosowanie innego koloru. Czasem już w projekcie layoutu można przewidzieć specjalny rodzaj ramki czy apli, przewidzianej na tego rodzaju wyróżnienie ważnych cytatów z tekstu.

Dobór metody wyróżnienia powinien zależeć od tego, na ile jest to istotny fragment i jaki jest cel tego wyróżnienia oraz ile mamy miejsca na stronie. Warto też pamiętać, aby nie przesadzić z liczbą tak wyróżnionych fragmentów, żeby nie osiągnąć efektu, kiedy czytelnik przejrzy tylko wybicia i nie przeczyta już reszty artykułu, bo będzie zmęczony efektami graficznymi na stronie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza