poniedziałek, 18 września 2017

Współpraca z grafikami (2)

Czy gdy przekażemy grafikowi lub operatorowi DTP spis tematów numeru magazynu custom publishing, dalej może on już pracować sam?

Zapewne może, ale na pewno zrodzi to mnóstwo dodatkowych wątpliwości. Dlatego niezbędny jest też merytoryczny nadzór osoby, która potrafi pomóc w zaplanowaniu lub zmianie kształtu wstępnej makiety.

To właśnie z tego powodu tak istotna przy wydaniu magazynu custom publishing jest współpraca z profesjonalistami, nie tylko od grafiki i składu, ale również od kwestii merytorycznych i redakcyjnych. Taką obsługę mogą zapewnić agencje custom publishing, specjalizujące się w wydawaniu biuletynów firmowych. Specjaliści na pewno wyłapią wiele błędów, które powstają w czasie składu, gdyż mają w tym wieloletnią praktykę.

Teksty złożone w kolumnie muszą zachowywać odpowiednie proporcje, na przykład: nadtytułu do tytułu i leadu oraz reszty tekstu i pozostałych elementów tekstowych. Takie „wpadki”, jak: nieodpowiednie kroje czcionek, wiszące spójniki, śródtytuły w sąsiednich łamach na tej samej wysokości to błędy, które najczęściej powstają podczas składu i łamania. Profesjonaliści z agencji wydawniczej znajdą je szybko, bo to ich rutyna zawodowa i przekażą niezbędne uwagi operatorowi DTP.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza