poniedziałek, 21 marca 2016

Gdy opóźnia się wydanie magazynu custom publishing…

W pracy nad gazetami custom publishing może się zdarzyć sytuacja, w której wydanie kolejnego numeru miesięcznika opóźnia się np. o dwa tygodnie. Co wtedy lepiej zrobić: zrezygnować z wydania tego numeru czy wypuścić go z opóźnieniem?

Miesięcznik to wymagająca częstotliwość wydawania biuletynu firmowego, rodząca konieczność stałej i terminowej pracy nad każdym kolejnym numerem. Są jednak czasem sytuacje, które trudno przewidzieć lub zupełnie od nas niezależne, przez które część materiałów do numeru jest gotowa ze sporym opóźnieniem.

Jednak, jeśli wydajemy miesięcznik, absolutnie nie powinniśmy rezygnować z opóźnionego numeru, bo to zaburza rytm wydawniczy. Może także rozczarować czytelników, przyzwyczajonych do regularnego kontaktu z magazynem custom publishing. Wypadałoby więc równolegle pracować nad opóźnionym numerem i kolejnym – aby i jego termin się z tego powodu nie „obsunął” i wydać numer spóźniony, a niedługo później kolejny w jego zwykłym terminie.

Istnieje także rozwiązanie ratunkowe niejako pośrednie. Jeśli mamy gotowe materiały do opóźnionego numeru, możemy zaryzykować wydanie numeru łączonego np. marzec-kwiecień, jednocześnie wyjaśniając czytelnikom nietypową zmianę i jej przyczyny. Pamiętajmy jednak, że takie zmiany mogą mieć charakter jedynie precedensowy i nie powinny się powtarzać,

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza