poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Jak pokazać temat numeru w custom publishing?

Wiemy już, że temat numeru jest bardzo ważny. W jaki zatem sposób powinniśmy go zaprezentować w magazynie custom publishing?

W języku angielskim temat numeru określa się jako cover story, czyli temat, który znajduje się na okładce magazynu. Dlatego też pierwszą istotną zasadą prezentacji tematu numeru jest to, by zdjęcie lub ilustracja tekstu znalazła się na okładce jako jej główny element. Wiele zależy od projektu graficznego. Większość gazet na okładce publikuje duże zdjęcie i to właśnie ono powinno dotyczyć tematu numeru.

W ten sposób znakomicie eksponujemy najważniejszy materiał i zachęcamy do lektury tego tekstu jako najważniejszego w numerze. Na temat numeru w biuletynie custom publishing warto poświęcić sporo miejsca – trzy, cztery czy więcej strony gazety. Jeżeli jest to temat naprawdę ważny dla organizacji, wyczerpujące przedstawienie wszystkich wątków, myśli z nim związanych ułatwi zrozumienie tematu przez czytelników. Zdjęcia, infografika powinny dopełniać prezentację, tak aby czytelnik otrzymał kompletną informację.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza