poniedziałek, 16 grudnia 2013

Ile stron ma mieć nasz biuletyn?

Najczęściej objętość biuletynu wynosi od 16 do 24 stronObjętość biuletynu firmowego nie koniecznie musi być stała. Najlepiej, jeżeli określimy sobie przedział stron, na jaki możemy sobie pozwolić, patrząc na wydarzenia w firmie, działy, które ustaliliśmy w trakcie tworzenia szkieletu biuletynu oraz możliwości budżetowe.

Patrząc na polski rynek custom publishing, można powiedzieć, że większość periodyków firmowych, bez względu na to, jak często się ukazuje, mieści się w przedziale od 8 do 32 stron, choć najczęściej jest to objętość od 16 do 24 stron. Zdecydowanie trudniej jest przygotować 24 strony co miesiąc niż co kwartał. Dlatego przy określaniu objętości warto to wziąć pod uwagę.

Podstawową wartością, którą powinniśmy się w tym przypadku kierować, jest jakość merytoryczna gazety. Jeżeli uznamy, że jakiś tekst nie spełnia kryteriów dobrego materiału dziennikarskiego i nie będziemy chcieli go opublikować w naszym biuletynie, nie róbmy tego na siłę. Oczywiście nie oznacza to, że możemy mieć w jednym miesiącu biuletyn 8-stronicowy, a w drugim 24-stronicowy, bo taka różnica byłaby zbyt drastyczna. Dlatego zawsze ważne jest dobre planowanie, które uwzględni również ten fakt, że czasami będzie więcej słabych tematów i trzeba je będzie zastąpić innymi w naszym magazynie custom publishing.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza