poniedziałek, 19 listopada 2012

Zarządzanie stroną internetową? To dziecinnie proste!


Nie trzeba być informatykiem, by samemu zarządzać stroną internetową. Szybko, i co najważniejsze, łatwo można samemu umieścić dany tekst na własnej stronie internetowej.

HTML nie jest nie jedyną drogą do utworzenia strony internetowej
Strona internetowa, która jest oparta na systemie CMS, pozwala na własnoręczną edycję treści bez posiadania wiedzy informatycznej. Czym jest tajemniczy CMS, jakie ma funkcje i co oferuje?
CMS (Content Management System), czyli System Zarządzania Treścią, to internetowa aplikacja pozwalająca na łatwe utworzenie strony internetowej i jego późniejszą rozbudowę. Może się to odbywać nawet przy zaangażowaniu personelu, który nie ma pojęcia o technikach informatycznych. Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie internetowym zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika. Aplikacja ta umożliwia bezpośrednie wprowadzanie informacji do różnego rodzaju „szablonów”. Redaktor, dbający o aktualność określonych informacji wyświetlanych na zarządzanej przez niego stronie internetowej, opracowuje wiadomość przy pomocy dowolnego edytora i za pośrednictwem CMS-u bezpośrednio przesyła swój materiał na stronę
Standardowe funkcje CMS to:
• zarządzanie zasobami
• rozbudowany edytor umożliwiający tworzenie i formatowanie dokumentów bez znajomości HTML
• integracja z pakietem MS Office
• podział użytkowników na role ze względu na wykonywane zadania i udostępnione im funkcje systemu
• mechanizmy bezpieczeństwa i autoryzacji
• personalizacja i statystyki
• wyszukiwarka.
Dzięki systemowi CMS dodawanie, modyfikowanie i usuwanie tekstów jest dziecinnie proste. Dzięki tej aplikacji możemy też dodawać tabele, grafiki, zdjęcia, filmy, a nawet całe podstrony. Podczas pisania tekstu można używać przycisków do formatowania tekstu, dzięki wyżej wspomnianej integracji z Wordem. System CMS przede wszystkim przydaje się podczas umieszczania informacji w newsletterach. Tam taka aplikacja najbardziej się sprawdza, ponieważ informacje dodawane są często i systematycznie. W newsletterach zdarza się też częsta edycja zamieszczonych tekstów, a aplikacja CMS znacznie usprawnia ten proces.

Źródło: http://sukcesstrony.pl/co-to-jest-cms

1 komentarz:

  1. Jestem fanem Wordpressa. Jako CMS jest świetny i można wykorzystywać go na wiele sposobów. Jako blog, strona firmowa, osobista a nawet sklep. Nie bez powodu o tym właśnie systemie prowadzę stronę internetową blogowybiznes.pl

    OdpowiedzUsuń