poniedziałek, 18 grudnia 2017

Oceniamy okładkę magazynu „Karolinka”

Kolorystyka okładki tego magazynu custom publishing ściśle nawiązuje do tematu numeru. Do jej zaprojektowania użyto ciepłych, pastelowych barw.


Główne elementy okładki to wyszparowana postać kobiety umieszczona na jednolitym bladoróżowym tle oraz ciekawie wkomponowany, rzucający się w oczy, duży, ciemnoróżowy napis „Pastele”. Napis ten jest częścią głównej zajawki, zachęcającej do zapoznania się z najnowszymi trendami obowiązującymi w sezonie wiosn –lato i dostępnymi w ofercie Centrum Handlowego. Kobieta ubrana jest najprawdopodobniej w odzież z tej oferty. Urozmaiceniem jest wyjście z fragmentem zdjęcia na winietę i na zamykającą całość okładki białą ramkę. Daje to złudzenie trójwymiarowości.

Wolną przestrzeń po lewej stronie okładki wypełniono dwiema mniejszymi zajawkami. Ich tytuły są zróżnicowane pod względem użytego fontu i kolorów. Trochę razi użycie w zajawkach bardzo cienkiego fontu, który wpisano wersalikami i dodatkowo został on bardzo skondensowany. Tekst stracił na czytelności zwłaszcza w głównej zajawce.

W prawym dolnym rogu umieszczono logo firmy, co przy tak zaprojektowanej okładce jest bardzo rozsądnym posunięciem. Dzięki temu zabiegowi została zachowana równowaga wizualna między prawą a lewą strona okładki.

Lidia Janiszewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz