poniedziałek, 16 października 2017

Jury o Konkursie (1)

Poznaliśmy już wyniki tegorocznej edycji Konkursu Biuletynów Firmowych. W filmie podsumowującym tę edycję rywalizacji usłyszeliśmy kilka opinii Jury. Na stronie organizatora zostały opublikowane pełne wersje wypowiedzi większości członków Jury konkursu custom publishing. W kilku odcinkach przyjrzymy się wybranym myślom z tych opinii. Na początek wypowiedź przewodniczącego Tomasza Kościelnego.


Tomasz Kościelny w swojej opinii zwraca uwagę na bardzo ciekawy trend powrotu firm do wydawania drukowanych publikacji. To ciekawe spostrzeżenie w kontekście digitalizacji treści.

Jednak staje się to bardziej zrozumiałe, gdy przeczytamy dalszą część wypowiedzi. Przewodniczący Jury pisze w niej o tym, że dzieje się tak, ponieważ pracownicy czy klienci mają właśnie coraz więcej treści cyfrowych. Spędzają przed ekranem komputera, tabletu, laptopa, czy smartfona bardzo wiele czasu. Gdy dostają newsletter czy magazyn online, traktują go dokładnie tak samo, jak każdy innym mail. Nie jest on ani niczym wyjątkowym, ani nie poświęcają na jego lekturę dużo czasu. Dodatkowo zmęczenie ciągłym patrzeniem w ekran też przekłada się na efektywność czytania. Dodatkowo treści zapamiętywane poprzez czytanie na ekranie są słabiej zapamiętywane.


Pełna wersja opinii Jury znajduje się na stronie http://agape.com.pl/konkurs-biuletynow-firmowych/jury-o-konkursie-2017/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz